Zastosowanie szablonów SMT

Bardzo szybki rozwój branży technologicznej jest związany z miniaturyzacją urządzeń i ich komponentów. Jedną z branży wykorzystujących miniaturyzacje urządzeń jest branża elektroniczna stosująca technologię miniaturyzacji przy montażu powierzchniowym, który z powodzeniem zaczął wypierać metody montażu powlekanego.

Stosowana w przemyśle elektronicznym technologia SMT pozwala na zminiaturyzowanie urządzeń i podzespołów elektronicznych. Powstałe w ten sposób szablony SMT — tworzone zgodnie z wytycznymi technologii Surface Mount Technology, znajdują szerokie zastosowanie w branży elektronicznej. Szablony SMT są wykonywane ze stali i stanowią kluczowe elementy dla montażu powierzchniowego. Służą do umieszczania elementów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego.

Zastosowanie szablonów SMT

Szablony SMT wykorzystuje się przy montażu na płytkach drukowanych. Szablony SMT to narzędzie pomocnicze, które pełni niezastąpioną rolę w procesie montażu powierzchniowego elementów.  Są one istotnym elementem przy nakładaniu pasty lutowniczej oraz kleju na płytki i montażu powierzchniowego elementów SMD. Precyzyjnie wykonane szablony SMT sprawiają, że na płytkę nakładane jest tylko tyle pasty ile jest konieczne, dzięki czemu lutowanie elementów jest precyzyjne i zapobiega powstawaniu zwarć. Zastosowanie szablonów znacznie przyspiesza i ułatwia wykonywane przez laser zadanie precyzyjnego wycinania kształtów, przy ogromnej dbałości o szczegóły, która jest niezwykle ważna przy zminiaturyzowanych płytkach drukowanych. Na ostatnim etapie szablony są podnoszone bez uszkadzania powstałego pod nimi kształtu.

Nasza firma ELPIN zajmuje się wytwarzaniem płytek drukowanych, które stanowią bazę do przylutowania do nich elementów elektronicznych  i modułów w urządzeniach. Szablony są wytwarzane ze stali najwyższej jakości o grubości od 0,15 mm do 0,3 mm. Pozwala to na wycięcie szablonów o bardzo szczegółowych kształtach, z dbałością o detale. Szablony SMT powstają na podstawie indywidualnie sporządzanego projektu na podstawie szczegółowej dokumentacji.